banner15

Fransa Dışişleri Bakanı Filistin'e gidiyor

Fransa Dışişleri Bakanı Fabius, Filistin ve İsrail'e giderek çeşitli temaslarda bulunacak

Fransa Dışişleri Bakanı Filistin'e gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un, 24-25 Ağustos'ta Filistin ve İsrail'e giderek çeşitli temaslarda bulunacağı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Fabius'un önce Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakan Rami Hamdallah ile bir araya geleceği belirtildi. Ardından İsrail'e gidecek Fabius'u burada Cumhurbaşkanı Şimon Peres kabul edecek.
Başbakan Binyamin Netenyahu ile de görüşmesi planlanan Fabius ayrıca, maliye, adalet, savunma ve stratejik işler bakanlarıyla bir araya gelecek. Fabius'un programında İsrail İşçi Partisi Genel Başkanı Shelly Yachimovitch de bulunuyor.

Bu ziyaretin İsrail-Filistin barış müzakereleri için son derece önemli olduğu vurgulanan açıklamada, Fransa'nın desteğinin de gösterilmesi bakımından bir fırsat olacağı belirtildi.

Ziyarette ayrıca, İsrail ve Filistin ile ikili ilişkilerin derinleştirilmesi, yaşanılabilir bir Filistin'in inşası ve Filistin topraklarının gelişmesi için Fransa'nın tam desteği olduğu vurgulanacak.

Fabius'un ziyaretinde ayrıca, İsrail ile görüşmelerde, ekonomik alanda işbirliğinin derinleştirilmesi için de görüş alışverişi yapılacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 15:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35