banner39

Fransa'da Müslüman çiftin çocukları ellerinden alındı

Fransa'da Müslüman bir çiftin beş çocuğu zorla aileden alındı ve görüşmelerine izin verilmiyor

Ortadoğu 04.02.2015, 13:47 04.02.2015, 13:47
Fransa'da Müslüman çiftin çocukları ellerinden alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'da yanlış anlaşılma sonucu bir ailenin Suriye'ye savaşmaya gideceği şüphesiyle beş çocuk yetkililer tarafından aileden koparıldı. Fransız yetkililer, Tunus asıllı bir aileyi yanlış anlaşılmadan doğan bir şüpheden dolayı birbirinden ayırdı. 

Ailenin babasının Suriye'ye savaşmaya gideceği 'şüphesine kapılan' Fransız yetkililer, Fransız çiftin beş çocuğunu zorla aileden aldı. Charlie Hebdo saldırısından sonra olağanüstü tedbirler alan alan Fransa, yetersiz delillere rağmen radikal adımlar atıyor. 

Fransa'nın Lion kenti yakınlarıdaki Bourgoin Jallieu bölgesinde yaşayan Mehir Msakni ve Aişe Msakni çiftinin beş çocuğu bulunuyor. Bu çocuklardan en küçüğü üç aylık ve annesiyle birlikte olmaya muhtaç. Diğer çocuklar ise 4, 5, 6 ve 18 yaşlarında. 

Mehir Msakni, Charlie Hebdo saldırıları sırasında ülkesi olan Tunus'ta olduğunu ifade ediyor. Daha sonra olayları duyduktan sonra Fransa'ya döndüğünü söylüyor. Tunus'a da ailesi için kalacak yer bakmak için gittiğini belirten Mehir Msakni, ailesiyle birlikte Tunus'a kesin dönüş kararı aldığını kaydediyor. Bunun sebebi olarak da Fransa'da ibadetlerini yerine getirme konusunda zorluk çekmelerini ifade ediyor. 

Mehir Msakni, Charlie Hedbo olaylarından sonra Müslümanlara baskıyı artıran Fransız yetkililerin, çocuklarını zorla kendilerinden aldığını söylüyor. 

5Pillars'a konuşan aile, babanın çocuklarını görmesine izin verilmediğini anneninse sadece yaşları en küçük olan üç çocuğun anneye kısa süre gösterildiğini daha sonra çocukların bilinmeyen bir yere götürüldüğünü söyledi. Suriye'ye gitme gibi bir niyeti olmadığını söyleyen baba Mehir Msakni, çocuklarının haksız yere kendilerinden alındığını söylüyor. 

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü