banner39

Gannuşi: Tunus'ta demokrasi kazandı

Tunus'un en iyi anayasasını yaptıkları için sevinçli olduklarını belirten Gannuşi, kendilerinin ymönetimi kaybettiğini fakat demokrasinin kazandığını söyledi

Ortadoğu 20.02.2014, 15:40 20.02.2014, 15:40
Gannuşi: Tunus'ta demokrasi kazandı

İslam Osmanoğlu/ Dünya Bülteni

Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el Gannuşi ülkede son dönemde yaşanan süreçte Tunus’ta demokrasinin kazandığını söyledi. Gannuşi, gençlerin önünü açmak amacıyla siyasete atılma arzusunda olmadığını ve devrimin gerçek sahibinin gençler olduğunu ifade etti.

El Cezire Televizyonu “Bila Hudud” programına konuk olan Gannuşi, Tunus’taki yeni gelişmeler çerçevesinde ülkenin geleceği ile ilgili öngörülerini dile getirdi. Gannuşi yönetimde bulundukları süre esnasındaki hata ve icraatlarını anlattı.

Gannuşi programda ülkenin en iyi anayasasını yapmaktan duydukları memnuniyeti vurguladı. Nahda lideri, “Biz yönetimi kaybettiysek eğer Tunus demokrasiyi kazanmıştır. Bu büyük bir kazançtır” dedi.

Tunus’ta hiç bir baskıya maruz kalmadan yönetimi bıraktıklarını, bu süreçte yaşanan asıl önemli zaferin siyasi hasımlar arasında bir diyalogun başarıyla sonuçlanması olduğunu ifade etti.

Tunus’ta bir Mısır tecrübesinin yaşanmayacağına da dikkat çeken Gannuşi Mısır’ın bölgenin eksen ülkesi olduğu için bedel ödemek durumunda kaldığını söyledi.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?