Gazze'den 'alakamız yok' mesajı

Gazze'de 9 direniş grubu, komşu ülkelerde meydana gelen olaylarla alakaları olmadığını açıkladı

Gazze'den 'alakamız yok' mesajı

Gazze'deki 9 direniş grubunun askeri kanatları, komşu ülkelerde yaşanan olaylarla alakaları olmadığını açıkladı.

Fetih Hareketi'ne bağlı Aksa Tugayları ve Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın da aralarında bulunduğu direniş grupları, Gazze'de düzenledikleri gösterinin ardından basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan İzzeeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, "Direniş gruplarının komşu ülkelerde yaşananlarda parmağı yok" diyerek Filistin direnişinin adını Arap dünyasında olan olaylarla ilişkilendirme çalışmasının İsrail'den başkasına hizmet etmeyen bir düzmece olduğunu vurguladı.

Arap ve Müslüman halkları Gazze'deki direniş gruplarının olaylarla alakası olduğu yönündeki "yalanlara" inanmamaya çağıran Ubeyde, bu grupların öncelediği sorunların başında Kudüs, İsrail'in yerleşim politikası ve mültecilerin geldiğini, dolayısıyla diğer ülkelerin sorunlarına karışma gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

İsrail ordusunun Arap dünyasında yaşanan olaylardan istifade ederek sürekli olarak haddi aşan eylemlerde ve ihlallerde bulunduğunu belirten Ubeyde, Filistin direniş hareketlerinin bu ihlallere sonsuza kadar sessiz kalmayacağını kaydetti.

Son dönemde Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylarla ilgisi olduğu gerekçesiyle Gazze'deki Hamas hareketine birçok suçlamada bulunulmuştu.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 09:35
banner53
YORUM EKLE

banner39