Gazze'ye saldırı; bir ölü 21 yaralı

İsrailli işgal güçleri Gazze’de göstericilere ateş açtı, çıkan çatışmada bir Filistinli öldü, 21'i yaralandı

Ortadoğu 19.12.2015, 09:19 19.12.2015, 09:53
Gazze'ye saldırı; bir ölü 21 yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrailli işgal güçlerinin dün Cuma namazından sonra Kudüs İntifadası’na destek için Gazze sınırına doğru yürüyen Filistinlilere ateş açması sonucu ikisi gazeteci 21 kişi yaralandı.Han Yunus'ta ise İsrail askerlerinin açtığı ateşte bir Filistinli hayatını kaybetti. 

Filistin Enformasyon Merkezi FİEM'in haberine göre, Gazze’nin orta bölgesinde bulunan Bureyc Mülteci Kampı’nın doğusunda gösteri yapan bir grup Filistinliye ateş açan, İsrail askerleri, ikisi gazeteci 21 kişiyi yaraladı. Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, El-Medrese askeri noktasına yakın yerde yapılan gösteriye katılanlara karşı işgal güçlerinin gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu ondan fazla kişinin yaralandığını söyledi. Aynı saatlerde Gazze’nin doğusunda yer alan Şucaiyye Mahallesi’nin doğusunda da çatışmalar vardı. Çatışmalarda işgal güçleri 6 kişiyi yaraladı. Han Yunus şehrinin doğusunda bir kişi hayatını kaybederken, dört kişi de yaralandı. 

Ekim ayında başlayan Kudüs İntifadası’nda şimdiye kadar 26’sı çocuk ve 6’sı kadın olmak üzere 127 kişi hayatını kaybetti, 15 binden fazla kişi de yaralandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?