banner15

Görmez: Yaşananlardan dolayı kalbimiz hüzünlü

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Son yıllarda bayramlara hüzünlü giriyoruz. Başta Suriye ve Irak olmak üzere İslam beldelerinde yaşananlardan dolayı kalbimiz hüzünlü" dedi.

Görmez: Yaşananlardan dolayı kalbimiz hüzünlü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonunun daveti üzerine Mekke'deki Hac İdare Merkezi Başkanlığında, 40 İslam ülkesinden temsilcilerin katılımıyla "İslam Ülkeleri Hac Organizasyon Başkanları" toplantısı yapıldı. 

Burada konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, böyle bir toplantının Mekke’de yapılmış olmasının önemine değindi. Toplantının amacının bayramlaşma ve tebrikleşme olduğunu kaydeden Görmez, aynı zamanda İslam ülkelerinin hac organizasyonlarının da değerlendirme fırsatı bulduklarını belirtti.

"Allah bizlere burada, kardeşlerle buluşmayı nasip etti ancak kalbimiz hüzünlü" diyen Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Son yıllarda İslam dünyası olarak bayramlara kalbimiz hüzünlü giriyoruz. Başta Suriye ve Irak olmak üzere İslam beldelerinde yaşananlardan dolayı kalbimiz hüzünlü. Arafat’ta hep beraber Müslümanların birliği için dualar ettik. Hac önemli ancak haccın kazanımlarını muhafaza etmek çok daha önemlidir. İslam kardeşliği daha önemlidir. Dünyadaki mazlumların kurtuluşu için çalışmak önemlidir. Siz İslam aleminin başkanlarının davetimize icabet edip buraya gelmesi bizim için son derece önemli. Bu gerçek bir tanışmadır. Hepinize teşekkür ediyorum."

Toplantıda ayrıca Ürdün, İran, Filistin ve Irak hac organizasyonu başkanları da birer konuşma yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 16:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48