banner39

Göstericilerin silahla vurulduğu tespit edildi

Mısır'da, Cumhuriyet Muhafızları Karargahı ve Meçhul Asker Anıtı önündeki olaylarda yaşanan ölümlere ilişkin adli tıp raporunda, göstericilerin silahla vuruldukları tespiti yer aldı

Ortadoğu 08.09.2013, 22:06 09.09.2013, 08:17
Göstericilerin silahla vurulduğu tespit edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da, Cumhuriyet Muhafızları Karargahı ve Meçhul Asker Anıtı önünde meydana gelen olaylarda yaşanan ölümlere ilişkin hazırlanan adli tıp raporunda, göstericilerin silahla vuruldukları tespiti yer aldı.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başsavcılık, söz konusu olaylarda hayatını kaybedenlere ilişkin hazırlanan adli tıp raporunu teslim aldı.

Raporda göstericilerin kiminin kafa ve vücutlarının çeşitli yerlerine kurşun isabet etmesi kiminin se iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), orduyu darbe karşıtı göstericilere ateş açmakla suçlamıştı. İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim ise göstericilerin yüksek binaların tepelerinden güvenlik güçlerine ateş açtığını, İhvan liderlerinin, destekçilerine polis merkezlerine saldırmaları yönünde çağrı yaptığını ve polisin göstericilere tek bir kurşun bile sıkmadığını iddia etmişti.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ordu tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından, güvenlik güçleri ve "baltacı" olarak adlandırılan suç gruplarının 8 Temmuz'da başkent Kahire'deki Cumhuriyet Muhafızları Karargayı önünde ve 28 Temmuz'da Meçhul Asker Anıtı yakınlarında darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?