banner39

Guantanamo'daki mahkumlara videolu görüşme imkanı

Guantanamo ve Afganistan'daki Suudi Arabistanlı mahkumlar Medine'deki aileleriyle video üzerinden görüştürülecek.

Ortadoğu 12.09.2013, 18:37 12.09.2013, 18:37
Guantanamo'daki mahkumlara videolu görüşme imkanı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Birisi Guantanamo diğeri ise Afganistan'ın Bagram kentinde tutuklu bulunan iki Suudi Arabistan vatandaşı Medine'de bulunan aileleri ile video bağlantısı üzerinden görüştürülecek.

Suudi Arabistan Kızılayı Sözcüsü Mahmud bin Muhammed el-Hayat yaptığı açıklamada, Kızılay Başkanı Prens Faysal bin Abdullah bin Abdulaziz'in girişimleri ile yapılacak görüşmenin cuma günü gerçekleşeceği bildirildi.

Suudi Arabistan Kızılayı ile Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin ortak çalışması sonucunda görüşme video aracılığı 120 dakika olarak planlandı.

Guantanamo ve Afganistan'da Bagram'da bulunan Suudi  Arabistanlı mahkumların isimleri ise açıklanmadı. Tutuklu ailelerinin bu jest için Suudi Arabistan hükümetine teşekkürlerini ilettikleri belirtildi.

SUUDİ ARABİSTAN UYARDI

Bu arada Suudi Arabistan dışişleri bakanlığı Lübnan'da meydana gelen olaylar nedeni ile vatandaşlarının bu ülkeye seyahat etmemeleri uyarısında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bu ülkede yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarının da dikkatli olmaları ve gerektiğinde Suudi Arabistan'ın Lübnan büyükelçiliği ile bağlantıya geçmeleri istendi.

 

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?