banner15

Gürcistan'da Rusya'yı kızdıran tatbikat

Gürcistan, ABD ve İngiltere, Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınında Vaziani askeri üssünde ortak askeri tatbikata başladı.

Gürcistan'da Rusya'yı kızdıran tatbikat

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gürcistan, ABD ve İngiltere askerlerinin ortak tatbikatı, başkent Tiflis yakınlarındaki Vaziani Hava Üssü’nde başladı. Rusya sözkonusu tatbikatı provokasyon olarak değerlendiriyor.

Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, "Noble Partner 2016" adı verilen tatbikattan önce düzenlenen törende yaptığı konuşmada, böyle bir tatbikatın ülkesinde düzenlenmesinden gurur duyduğunu ifade ederek bunun NATO ile Gürcistan ilişkilerinde ileriye dönük önemli bir adım olduğunu söyledi.

ABD VE İNGİLİZ ASKERLERİ DE KATILDI

Tatbikata katılan Gürcü, ABD ve İngiliz askerlerine teşekkür eden ve ülkesinin gelecekte NATO üyesi olmasını ümit ettiğini dile getiren Margvelaşvili, "Gürcistan mutlaka NATO üyeliğine kavuşacak. Bunun için çok sayıda Gürcü siyasetçi, asker ve vatandaş somut ve cesur adımlar attı." dedi.

Margvelaşvili, Gürcistan'ın NATO ile entegrasyonunun, dünyada barış ve istikrar açısından da önem taşıdığını vurgulayarak "Noble Partner 2016"tatbikatının, Gürcü hükümetinin yürüttüğü doğru ve başarılı siyasi sürecinin devamı olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 11:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48