banner39

Haaretz yazarı: İsrail'in asıl resmi dini holokost

Ülkesinin holokost politikasını eleştiren Haaretz yazarı Benny Zifer, İsrail'in resmi dininin holokost olduğunu söyledi

Ortadoğu 08.02.2015, 13:09 08.02.2015, 13:09
Haaretz yazarı: İsrail'in asıl resmi dini holokost

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Haaretz Gazetesi yazarlarından Benny Ziffer, İsrail'in resmi dininin Yahudilik değil holokost olduğunu söyledi.

Ziffer ikinci sezonu başlayan Zagoury İmparatorluğu dizisinden hareketle yazdığı makalesinde İsrail'in Yahudiler tarafından kurulan bir devlet olduğunu fakat resmi dininin Yahudilik değil holokost olduğunu ifade ediyor. Adı geçen dizi, Aşkenaz Yahudilerle Sefaradlar arasında geçen sürtüşme konu ediliyor.

Yazısında İsrail'in holokost politikalarını eleştiren Ziffer, holokostla ilgili eleştirilerin cezalandırılmasının onu bir din haline getirdiğine belirtti. Ziffer, "Holokost tabanı olan bir din haline getirildi ve bu ışığı görmeyenlerin kafir olduğuna, hemen bu dine tabi olması gerektiğine inanılıyor" ifadelerini kullandı.

Yazar dizide mizahi bir dille anlatılan olguların aslında İsrail'in bir yansıması olduğunu belirterek holokostun günümüzde bu şekilde kullanılmasının olumsuz sonuçlar doğurabileceğini ifade ediyor.

Holokost, Almanya'da Adolf Hitler öncülüğünde çok sayıda Yahudinin öldürülmesine verilen isim. Yahudi kaynakları Hitler tarafından 6 milyon Yahudinin öldürüldüğünü iddia ederken farklı kaynaklar farklı rakamlar verirken holokost iddialarını reddedenler de bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?