banner39

Halep cezaevine bombalı saldırı

İslam Şam'ı Özgürleştirme Hareketi ve Nusra Cephesinin birlikte Halep Merkezi Ceazevi'ne bomba yüklü araç ve ağır silahlarla saldırı düzenlendi

Ortadoğu 02.08.2013, 12:26 02.08.2013, 12:26
Halep cezaevine bombalı saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslam Şam Özgürleştir Hareketi ve Nusra Cephesi, Halep Merkezi Ceazevine bomba yüklü araç ve ağır silahlarla saldırı düzenlendi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), kentin kuzeyinde yer alan ve muhalif silahlı gruplar tarafından günlerdir kuşatılan Halep Merkezi Cezaevinnin bugün sabah saatlerinde bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendiğini kaydetti.

İslami Şam'ı Özürleştirme Hareketi ile Nusra Cephesinin ortaklaşa düzenlediği intihar eyleminin ardından ağır silahlarla saldırıların düzenlediğini ifade eden SRGC, hapishanenin çevresinde Esad güçleriyle silahlı muhaliflerin yoğun şekilde silahlı çatışmanın yaşandığını bildirdi.

2,5 aydır muhalifler güçlerce kuşatılan ve birkaç günden şiddetli çatışmanın yaşandığı cezaevinin kontrolü rejim güçlerince sağlanıyor. Halep'in kuzey kesiminde yer alan ve muhalif güçlerince aylarca etrafı kuaştılan merkezi cezaevinde aralarında kadınlarında bulunduğu 4 bin 200 siyasi mahkum tutuluyor.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?