Halep yakınlarında yeni saldırı: 4 doktor öldü

Halepyakınlarında dün gece bir köye düzenlenen hava saldırısında, bir klinikte çalışan dört doktorun öldüğü açıklandı

Halep yakınlarında yeni saldırı: 4 doktor öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Halep kenti yakınlarında dün gece bir köye düzenlenen hava saldırısında, bir klinikte çalışan dört doktorun öldüğü, bir hemşirenin de ağır yaralandığı açıklandı.

Klinikten sorumlu Fransız tıbbi yardım kuruluşu UOSSM, çalışanlarının bazı hastaların özel tedavileri için kliniğe çağrıldıklarını ve saldırı anında iki farklı ambulansta olduklarını söyledi.

Fransız ajansı AFP'nin haberine göre, yardım kuruluşu Han Tuman Köyü'ndeki kliniğin tamamen yerle bir olduğunu ve enkaz altında daha fazla ceset olabileceğini belirtti.

Önceki gün de Halep yakınlarında BM'ye ait bir insani yardım konvoyuna düzenlenen hava saldırısında 20'den fazla kişi ölmüştü.

Dün geceki saldırıda ise en az 9 isyancının da öldüğüne dair haberler geldi.

Muhaliflerin oluşturduğu Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de ölen isyancılar arasında El Kaide bağlantılı Fetih el Şam Cephesi savaşçılarının da olduğunu duyurdu.

Yardım kuruluşuna ait hastanelerde travma ünitesinden sorumlu Ahmed Dbais ise yazılı açıklamasında "Binada bodrum dahil üç kat var. Bombardımanın şiddeti nedeniyle üç katlı bina çöktü, tamamen yok oldu. Kaç ölü olduğunu tam olarak bilmiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdülkadir Salih
Abdülkadir Salih - 3 yıl Önce

Normal yayın dilinize rağmen bu haberde muhalifler için alıntı dahi olsa 'isyancı' nitelemesini kullanmanızı yadırgadım. Ayrıca El Kaide'ye olan biatını bozan, kendini fesh ederek Şam'ın Fethi Cephesi'ni kuran gruba hala El Kaide bağlantılı demeniz, ABD'nin politikasını andırıyor. Lütfen, Suriye devrimini çeşitli yollarla baltalamaya çalışan bunca medya organı varken, biraz daha dikkatli olalım.

banner39

banner36

banner37

banner35