banner15

Halep'de 40 Suriye askeri öldürüldü

Suriye'nin Halep kentine bağlı el-Hadır beldesinde Esad güçleriyle muhalifler arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda 40 asker öldürüldü, 5 tank imha edildi

Halep'de 40 Suriye askeri öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Halep kentine bağlı el-Hadır beldesinde Rus savaş uçaklarının desteğiyle operasyon düzenleyen Esad güçleri ile muhalifler arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda 40 askerin öldüğü, 5 tankın imha edildiği bildirildi.

Halep'te yerel kaynaklara göre, Esad güçleri Rus savaş uçaklarının desteğiyle, Halep'in güneyindeki el-Hadır beldesi ve çevresine ağır silahlarla saldırdı düzenledi.

Söz konusu belde ve çevresinde muhaliflerle rejim güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten kaynaklar, Rus uçaklarının havadan Esad rejimine bağlı güçlere destek verdiğini aktardı. Muhaliflerin 40 rejim askerini öldürdüğü, çok sayıda askeri araç ile 5 tankı imha ettiği belirtildi.

Bu arada, bölgedeki yerel medya aktivistleri, rejimin ağır silahlarla saldırdığı el-Hadır beldesinin bir kısmında kontrolü sağladığını, muhaliflerin ise kısa sürede tekrar rejimin kontrolünden söz konusu bölgeyi geri aldıklarını kaydetti.

Belde ve çevresinde çatışmaların devam ettiğine işaret eden aktivistler, muhaliflerin, içinde yabancı uyruklu milislerin de bulunduğu çok sayıda rejim askerini esir aldığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 10:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35