banner15

Halep'in güneyinde Esad güçlerine darbe

Halep'in Ays bölgesinde muhaliflerin Esad güçlerini püskürttüğü, 75 kişinin öldüğü bildirildi

Halep'in güneyinde Esad güçlerine darbe

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de, muhalif birliklerin Halep'in güneyindeki Ays beldesi çevresine ağır silahlarla saldıran rejim güçlerini geri püskürterek, 75 askeri öldürdüğü bildirildi.

Rejim güçleri, havadan Rus uçaklarının desteği ile Halep'in güneyindeki Ays beldesi çevresine ağır silahlarla saldırdı. Rejim güçlerine Hizbullah milislerinin yanında İran ve Irak’tan gönüllülerin de destek verdiği belirtiliyor.

Muhaliflerin, Esad güçlerini Ays beldesi çevresinden geri püskürttüğünü kaydeden kaynaklar, çatışmalarda 75 rejim askerinin öldürüldüğünü ve Şam yönetimine bağlı güçlere büyük zayiat verdirildiğini aktardı.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da ''Halep'in güneyinde muhaliflerce öldürülenlerin çoğu İran'ın 65. Tugayı'na bağlı milislerdir. Ays çevresindeki çatışmalarda 75 kişi öldü ve bunların çoğu da İran'a bağlı milislerdir." ifadesine yer verildi.

Lübnan Hizbullah'ına bağlı bir milisin de çatışmalar sırasında muhalifler tarafından esir alındığı kaydedilen açıklamada, silahlı muhalif grupların, güneyde rejime ait 10 aracı imha ettiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 08:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48