banner15

Halep'in sembol sesi Bana'dan Çavuşoğlu'na yardım çağrısı

Suriye'nin doğu Halep bölgesindeki ateşkes ilanından sonra umutlanan 7 yaşındaki Halepli Bana, rejimin ateşkesi ihlal etmesiyle Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na yardım çağrısında bulundu

Halep'in sembol sesi Bana'dan Çavuşoğlu'na yardım çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin doğu Halep bölgesindeki dün ateşkes ilanından sonra umutlanan 7 yaşındaki Halepli Bana, rejimin ateşkesi ihlal etmesiyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

"LÜTFEN BİZE YARDIM EDİN, VAKİT KALMADI"

İran komutasındaki Şii milisler ve Beşşar Esed rejiminin ateşkes ihlalinin ardından Twitter'daki hesabından, Çavuşoğlu'na mesaj gönderen Bana, "Sayın Mevlüt Çavuşoğlu dün umudumuz vardı? Ama şimdi neler oluyor?" diye sordu. Bana, mesajının devamında "Lütfen bize yardım edin, vakit kalmadı. Teşekkürler." ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE SENİN ÇAĞRINA KULAK VERİYOR"

Çavuşoğlu da 7 yaşındaki kızın mesajına "Umudunu koru kardeşim. Türkiye senin çağrına kulak veriyor. Senin ve birçok Suriyeli çocuğun yaşadığı kabusları sona erdirmek için çok çalışıyoruz." mesajıyla cevap verdi.

Bana, eylül ayından bu yana sosyal medya hesabından Halep'teki son durum ve bombardıman altındaki yaşamına dair paylaşımları tüm dünyaya duyuruyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 16:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48