banner15

Halep'in yardım gönüllüsü hayatını kaybetti

Bombardımanlar ve abluka nedeniyle her gün insanlık dramının yaşandığı Halep'te sivillerin hayatı için kendi canını hiçe sayan 'yardım meleği' Faris ebu İslam, aracına füze isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti

Halep'in yardım gönüllüsü hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Abluka ve saldırı altındaki Halep'te sivilleri kurtarmak için yaşamını hiçe sayan yardım gönüllüsü Faris ebu İslam, AA'ya gönderdiği ses kaydından kısa süre sonra bombardımanda hayatını kaybetti.

Rus ve rejim güçlerinin yanı sıra milis saldırıları sonucu harabeyi andıran, bombardımanlar ve abluka nedeniyle insanların yaşam hakkı kısıtlanan Halep'te, gün geçmiyor ki sivil katliamı yaşanmasın. İnsanlık dramının yaşandığı kente yönelik bombardımanlarda, sivillerin yanı sıra onlara yardım etmek için mücadele eden insanlar da hayatını kaybediyor.

Yardım kuruluşlarına yaptığı gönüllü destekler ve halka kol kanat germesi nedeniyle "yardım meleği" olarak tanınan 27 yaşındaki Faris ebu İslam da saldırıların hedefi oldu.

Halep'in doğusundaki çatışmaların şiddetlendiği bölgede bulunan bir ailenin yardımına koşan Faris ebu İslam, aileyi güvenli bölgeye ulaştırdıktan sonra evine giderken, aracının yakınına füze isabet etti. Patlamada yaralanan Faris, kısıtlı imkanlarla sağlık hizmetlerinin verildiği kentte yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

YARDIM GÖNÜLLÜSÜ

Faris'in, Suriye'de iç savaşın başlamasıyla birlikte 6 yıldır İMKANDER gibi yardım kuruluşlarına Halep'te gönüllü olarak destek verdiği bildirildi. Bölgeye gelen yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda aktif rol oynayan Faris'in daha önce de ölümden kıl payı kurtulduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 12:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48