banner15

Halepli siviller için çadır kent kurulacak

Suriye'de bulunan TDV koordinatörlük merkezi aracılığıyla, ilgili kuruluşlarla koordineli şekilde Halepli siviller için çadır kent kurulacak.

Halepli siviller için çadır kent kurulacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Suriye Koordinatörü Mustafa Erdem, yaptığı açıklamada, Halep'te ateşkesin sağlanmasının ardından bölgeden güvenli noktalara geçecek aileler için gıda ve barınma noktasında yardıma hazır olduklarını bildirdi.

Türkiye'nin yoğun çabası sonucunda gerçekleşen ateşkesin ardından Halep'ten ayrılacak ailelerin güvenli bölgelere nakledileceğini belirten Erdem, Suriye'de bulunan vakfın koordinatörlük merkezi aracılığıyla, ilgili kuruluşlarla koordineli şekilde siviller için çadır kent kuracaklarını ifade etti.

Sivillere gıda ve acil ihtiyaç malzemesi yardımında da bulunacaklarını bildiren Erdem, barınma ve gıda yardımı yapılacaklara ilişkin rakamların bölgeden gelecek ailelerin sayısına göre netleşeceğini söyledi.

HALEP'LİLERİN HANGİ BÖLGELERE GİDECEKLERİ İLERLEYEN SAATLERDE BELLİ OLACAK

Ateşkesin ardından Halep'teki ailelerin hangi bölgelere gideceğinin ilerleyen saatlerde belli olacağını anlatan Erdem, şunları kaydetti:

"Buna göre de TDV olarak gerekli çalışma ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gün içerisinde ailelerin yaşayacağı güvenli bölgeler belirlendikten hemen sonraçadır kent kurma çalışmalarımızı başlatacağız. Bununla birlikte giyecek, gıda, battaniye ve diğer acil yardım malzemelerini de stoklarımızda hazır bekletiyoruz. Azez bölgesinde gıda anlamında bir sıkıntımız yok. Yine aynı şekilde İdlib'e dün ulaştırdığımız yardımlar kapsamında orada da gelecek ailelere hemen yardımda bulunabileceğiz."

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 14:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48