banner15

Halep'te ekmek fırını bombalandı

Rus savaş uçakları, Halep’in kuzey kırsalında bulunan Hıreytan bölgesinde bir ekmek fırınını hedef aldı. Saldırıda fırında kuyrukta bulunan en az 10 kişi öldü, onlarca yaralı da var.

Halep'te ekmek fırını bombalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Hıreytan bölgesindeki bombardımanda ekmek fırını hedef alındı. 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda ekmek fırını ağır hasar görürken, komşu Kefer Hamra bölgesinde Esad rejimin bombardımanında da aynı aileden 5 kişi öldü.

Suriye’nin birçok bölgesinde şiddeti durdurma anlaşması yürürlükteyken Halep kentini ve kırsalını hedef alan şiddetli bombardıman operasyonu ikinci gününe girdi.

Halep’te bulunan Al Jazeera muhabiri Amr Halebi, bu sabahtan bu yana Halep ve kırsalını hedef alan hava saldırılarının sayısı 50’yi geçtiğini söyledi.

Rejimin helikopterleri ve Rus savaş uçakları, Halep’in göğünden ayrılmadığını anlatan Halebi, vakum ve varil bombalarının yanı sıra saldırılarda misket bombalarının ve tahrip gücü yüksek deniz mayınlarının da kullanıldığını belirtti.

Rejimin ve Rusya’nın Halep’e yönelik başlattığı saldırı nedeniyle çok sayıda sivilin göç etti. Ancak rejim, Halep kent merkezinden tek çıkış olan Kastillo yolunu da havadan hedef alıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48