banner15

Halep'te yine sivil yerleşim yerlerine saldırı: 46 ölü

Halep'te muhaliflerin bulunduğu bölgelere düzenlenen saldırılarda 46 sivil öldü, 230 kişi yaralandı

Halep'te yine sivil yerleşim yerlerine saldırı: 46 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki Beşşar Esad rejimi ve destekçilerinin Halep'in doğusunda muhaliflerin bulunduğu bölgelere düzenlediği saldırılarda 46 kişinin öldüğü, 230 kişinin yaralandığı bildirildi.

Halep'teki Sivil Savunma Müdürü Necip Ensari, rejim ve destekçilerinin Doğu Halep'te muhaliflerin kontrolündeki semtleri yoğun şekilde kara ve havadan bombaladığını söyledi.

Muhaliflerin kontrolündeki semtlere 140 hava saldırısının gerçekleştiğini belirten Ensari, ''Rejim ve ortakları Halep'in doğusuna gerçekleştirdiği kara ve hava saldırılarında Cellum'da 6, Bab Kınnısriyn'de 7, Kellase'de 9, Bustan el-Kasr'da 5, Meğayir'de 2, Meadi'de 7, Firdevs'te 3, Ensari'de 4, Zibdiyye'de 2 ve Mesakin Firdevs'te 1 kişi öldü, 230 kişi yaralandı.'' dedi.

SON 23 GÜNDE ÖLEN SİVİLLERİN SAYISI 935'E YÜKSELDİ

Halep'in doğusunda yönetim karşıtlarının kontrolünde yer alan semtlere bin 200'den fazla havan topu mermisinin düştüğünü kaydeden Ensari, ''Suriye ordusuna ait askeri helikopterler muhaliflerin kontrolündeki bölgelere klor gazı içerikli varil bombasıyla saldırdı. Saldırıda çevreye yayılan gazlardan çok sayıda kişi etkilendi.'' diye konuştu.

Yoğun bombardımandan dolayı bazı bölgelere ulaşamadıklarını aktaran Ensari, kentte insani durumun her geçen gün kötüye gittiğinin altını çizdi.

Halep'te bugün hayatını kaybedenlerle birlikte, şiddetli saldırıların başladığı 15 Kasım'dan bu yana sivil kayıp sayısı 935'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 09:24
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48