Halep'teki çatışmalarda 50 rejim askeri öldü

Halep'teki çatışmalarda 50 rejim askerinin öldüğü, aralarında İranlı ve Afganistanlıların da olduğu bildirildi

Halep'teki çatışmalarda 50 rejim askeri öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep kentinin kuzeyindeki Handarat bölgesine girmeye çalışan 50 rejim askerini öldürdüğü bildirildi.

İslami Cepheye bağlı Tevhid Tugayının basın sorumlusu Salih Anadani, İslami Cephe ile Halep'te diğer bazı silahlı muhaliflerin Halep'in kuzeyindeki Handarat bölgesine sızmaya çalışan 50 Esad askerini öldürdüğünü ve onlarcasını yaraladığını söyledi.

"Öldürülenler arasında İran, Irak ve Afganistan Şiileri buluyor" diyen Anadani, çatışmalarda biri İran, diğerleri Afganistan Şiilerinden olmak üzere üç kişinin de esir alındığını aktardı.

Bölgede Suriye ordusu ile İslami Cephe arasında iki günden bu yana şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden Anadani, dün gece de aralarında Şebihhaların da bulunduğu yüz kişinin el Mellehe bölgesine sızmaya çalıştığını ancak bunlara büyük kayıplar verdirdiklerini vurguladı.

Anadani, Handarat ev El Mellehe bölgesinde yaşanan çatışmalardan sonra muhaliflerin her iki bölgenin de kontrolünü tekrar sağladığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 09:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35