banner15

Halife: Erdoğan'ın ziyareti altın bir fırsat

Cezayir Meclis Başkanı Halife, "Erdoğan'ın ziyareti görüş alışverişinde bulunmak için altın bir fırsat" dedi.

Halife: Erdoğan'ın ziyareti altın bir fırsat

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cezayir Milli Halk Meclisi Başkanı El-Arabi Veled Halife, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin iki ülkeyi ilgilendiren meselelerde görüş alışverişinde bulunmak için altın bir fırsat olduğunu söyledi.

Meclis'te Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı oturumda konuşan Halife,  "Başbakan Erdoğan'ın şu an mecliste bulunması milletvekilleri için iki ülkeyi ilgilendiren meselelerde görüş alışverişinde bulunmak için altın bir fırsattır.  Bölgenin değişimler yaşadığı ve güvenlik sorunlarının olduğu böyle bir dönemde gerçekleştirilen ziyaret son derece önemli ve değerlidir" dedi.

İki ülke arasındaki köklü tarihe de işaret eden Halife, "İki ülke arasında üç asrı geçen bir ilişki bulunmaktadır. Cezayir, Türkiye'nin dostluğunu önemsemektedir, nitekim 2006 yılında imzaladığımız dostluk anlaşması da bunun göstergesidir. Cezayir, emperyalizme karşı duruşundaki özgürlük ilkelerini korumakta ve barışçıl bir politika izlemektedir" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan'a, Cezayir'deki temaslarında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da eşlik ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 22:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35