Hamaney Ahvaz saldırısı için BAE'yi suçladı

İran'ın dini lideri Hamaney; "Saldırıyı yapanlar, S. Arabistan ve BAE tarafından finanse edildi, ABD tarafından da desteklendi" açıklamasında bulundu.

Hamaney Ahvaz saldırısı için BAE'yi suçladı

İran'ın dini lideri Hamaney İran'da cmuartesi günü meydana gelen Ahvaz saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Saldırıyı yapanlar, S.Arabistan ve BAE tarafından finanse edildi, ABD tarafından da desteklendi" açıklamasında bulundu.

 İran dini lideri Ali Hamaney Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentindeki saldırıyı gerçekleştirenlerin "ellerinin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) cebinde olduğunu" söyledi.

 Endonezya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2018 Asya Oyunlarından dönen İranlı sporcuları kabul eden Hamaney yaptığı konuşmada, Ahvaz'daki saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Hamaney'in resmi sitesinden yapılan açıklamada, İran dini liderinin "Bu korkakça eylem Suriye ve Irak'ta sıkıştıklarında ve yardıma ihtiyaç duyduklarında ABD tarafından kurtarılan kişilerin işidir. Bunların eli Suudi Arabistan ve BAE'nin cebindedir." değerlendirmesinde bulunduğu belirtildi.

Hamaney saldırıyı gerçekleştirenlerle ilgili, "Bu saldırının faillerini en ağır şekilde cezalandıracağız." ifadelerini kullandığı aktarıldı. 

Ahvaz'da geçen cumartesi günü İran-Irak savaşının yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen askeri geçit törenine yönelik silahlı saldırıda 17'si asker 25 kişi ölmüş, 69 kişi yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 17:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35