banner39

Hamaney komplolara dikkat çekti

İran İslam İnkılabı Rehberi, ABD başta olma üzere düşmanların, komplo ve yaptırımlarla İslam inkılabının yenilmesini amaçladıklarını söyledi.

Ortadoğu 12.07.2011, 16:13 12.07.2011, 16:13
Hamaney komplolara dikkat çekti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran İslam Cumhuriyeti’ne düşman olan Amerika ve yandaşlarının komplolarına işaret eden İslam İnkılabı Rehberi, düşmanların, komplo ve yaptırımlarla İslam inkılabının yenimesini amaçladıklarını söyledi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, İran ve Tahran Ticaret Odası Başkanlık Heyeti Üyelerini bu sabah kabul eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, Ekonomik Cihad’a işaretle, bu büyük cihatta başırılı omanın şartının ülke şartlarını iyi algılayarak onu ümit verişi şekilde kamoyu ile paylaşmak olduğunu ifade etti.

Çeşitli konularda olmak üzere özellikle ekonomik meselelerde ülkenin katettiği ilerlemelere işaret eden Ayetullah Hamaney, bu ümit verici bakışın, sunulacağı her çeşit anlaşma ve projenin açıklanmasında menfi bakış ve karalamayı önleyeceğini, çünkü ümit ve neşenin gölegesi hakim olacağını hatırlattı.

Anayasa’nın 44. ilkesinin ülke ekonomisinde yeni rayların döşenmesine, ekonomik meselelerin diğer yönlere çekilmesine yol açtığını ifade etti.

İslam İnkılabı Rehberi, Ticaret Odası’nda faaliyet yapan kişilerin ülkenin bulunduğu şartlarda sorumluluk duydusu ve ümit ile çalışmaları gerektiğini konuşmasına ekledi.

Komplo ve yaptırımla ülkeye darbe vurnak isteyen ABD ve yandaşlarına işaret eden İslam İnkılabı Rehberi, bu baskılardan düşmanların amacı halkı ümitsizliğe sürüklemek ve İslam inkılabını yenilgiye uğratmak olduğunu hatırlatarak, “Onlar Allah yolunda adım atan bu milletin hareketine üstün gelemezler zira bu milletin yürekleri mücahidet ve ümitle dolu olduğundan bütün bu komploların üstesinden geleceğiz”dedi. 

Bu görüşmenin başında İran Ticart Odası Başkanı Nahavandiyan, Ticart Odası Başkanlık Heyeti Üyesi Mir Muhammed Sadegi, ve Tahan Ticaret Odası Başkanı Âl-i İshak ekonominin özel sektöre ve kooperatiflere devredilmesi, devlet ile teamül, özel sektörde sorumluluk duygusu, yasalar ve yönetmeliklerin yeniden gözden geçirilmesi, ekonomik alanda Helal standardın hazırlanması, ülkedeki ekonomik kültüründe ciddi olarak revizyon yapılması, global kararlarda ekonomide faaliyet yapanların görüşlerini alınması ve ekonomik alanda cihat yapanlara deste verilmesi konularda birer konuşma yaptılar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?