Hamaney'in askeri danışmanından Ruhani'ye eleştiri

İran Lideri Hamaney'in Yüksek Askeri Danışmanı Tümgeneral Safevi, İran'daki mevcut siyasi ve ekonomik duruma ilişkin ''Hükümet olmazsa ülke daha iyi yönetilecek gibi görünüyor.'' dedi.

Hamaney'in askeri danışmanından Ruhani'ye eleştiri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Lideri Ali Hamaney'in askeri danışmanı Yahya Rahim Safevi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin başında bulunduğu hükümeti hedef aldı

İran basınında yer alan haberlere göre Safevi, İran'daki mevcut hükümetin ülkeyi yönetme şeklini eleştirdi.

Hükümetin halkın sorunları ile ilgilenmediğini ve bunun da halkta birtakım rahatsızlıklara neden olduğunu söyleyen Safevi, bazı grupların bu durumu rejim karşıtı protestolara dönüştürme çabası içine girdiğini ifade etti.

''Çarşı esnafının tepkisi, ülkedeki rahatsızlığı gösteriyor"

Tahran'daki esnafın ülkedeki döviz kurunda meydana gelen artış ve hayat pahalılığını protesto etmek için kepenk kapatmasına da değinen Safevi, ''Çarşı esnafının tepkisi, ülkedeki rahatsızlığı gösteriyor." diye konuştu.

''Hükümet olmazsa ülke daha iyi yönetilecek gibi görünüyor''

İran'ın ekonomik, kültürel ve toplumsal sorunlarla karşı karşıya kaldığını dile getiren Safevi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin başında bulunduğu hükümeti hedef alarak, ''Hükümet olmazsa ülke daha iyi yönetilecek gibi görünüyor.'' dedi.

Safevi, İran'ın Batı ile yürüttüğü nükleer müzakerelere ilişkin ise ''Hamaney, müzakereleri desteklemedi ancak İran anayasasına bağlılığı gereği Ruhani hükümetine müzakereler için izin verdi.'' ifadesini kullandı.

Başkentteki "Tahran Büyük Çarşısı"ndaki esnaf ekonomik sorunları protesto etmek için dün kepenk kapatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 13:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35