banner15

Hamas'tan Abbas'a: İsrail'le görüşmeleri kes

Hamas, İsrail ile 2 Eylül'de başlayan doğrudan müzakereleri de tehlikeli ve "Filistin halkına karşı bir cürüm" olarak değerlendirdi.

Hamas'tan Abbas'a: İsrail'le görüşmeleri kes


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Gazze Şeridi'nde fiili yönetimi elinde bulunduran Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'a, "İsrail ile müzakerelerden çekilmesi ve Filistinliler arası birlik görüşmelerini hızlandırması" çağrısında bulundu.

Hamas sözcülerinden Fevzi Barhum, İsrail Başbakanı Benjamin Netenyahu'nun müzakereler yerine (Batı Şeria'daki) yerleşim faaliyetlerinin devamı yolundaki ısrarının, müzakereleri, Filistinlilerin haklarını görmezden gelerek yerleşim faaliyetlerini sürdürme ve Yahudileştirme projelerini tamamlamak için bir "kamuflaj" olarak kullandığını doğruladığını öne sürdü.

Barhum yaptığı açıklamada, bu durumun, ABD ve İsrail karşısında Filistinli müzakerecinin yalnız kalmasından ve herhangi bir baskı aracına sahip olmamasından ileri geldiğini belirtti.

Fevzi Barhum, Abbas'tan müzakerelerden çekilip Hamas'la birlik görüşmelerini tamamlamaya yoğunlaşmasını isterken, ABD'nin arabuluculuğunda 2 Eylül'de başlayan doğrudan müzakereleri de tehlikeli ve "Filistin halkına karşı bir cürüm" olarak değerlendirdi.

İsrail ve Filistin yönetimi, Batı Şeria'daki inşaat yasağının süresinin bu gece yarısı dolması nedeniyle, doğrudan müzakerelerin geleceğinin ne olacağı konusunda yoğunlaşmış durumda.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 07:59
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48