banner39

Hamas'tan Neşet Mulhim için taziye

Hamas ve İslamî Cihad Hareketleri, geçen hafta Tel Aviv'de eylem yaptığı ve iki İsrailliyi öldürdüğü öne sürülen Neşet Mulhim’in öldürülmesini kınadı

Ortadoğu 09.01.2016, 17:47 09.01.2016, 18:07
Hamas'tan Neşet Mulhim için taziye

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ve İslamî Cihad Hareketi, İsrail polisinin dün akşam Tel Aviv eylemini yapan Neşet Mulhim’i öldürmesini kınadı.

Neşet’in dün akşam İsrail güvenlik güçlerince öldürülmesi üzerine Hamas taziye mesajı yayınladı.

Hamas sözcüsü Husam Bedran, dün yaptığı açıklamada, “Siyonist işgal rejimini kalbinden vuran, eylemini büyük bir vakar ve ağırbaşlılıkla yapan, bunun sonucunda işgal rejimini sarsan, işgal rejimi güvenlik birimlerini bir hafta boyunca atlatmayı başaran kahraman şehit Neşet Mulhim için taziye dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

Hamas sözcüsü Bedran yaptığı açıklamada, Neşet’in halkı ve davası için kendini feda eden özgür Filistinlilerin timsali olduğunu belirterek, kahramanca eylemiyle Filistin halkının her yerde bir olduğunu ve direnişi desteklediğini ortaya koyduğunu söyledi.

İslamî Cihad Hareketi, Neşet’in öldürülmesini kınadıklarını belirterek, İsrail'in Filistin'i işgaline karşı durmanın ve direnmenin Filistin halkının hakkı olduğunu belirtti. Hareket dün yaptığı açıklamada İsrail'i ağır bedel ödemekle tehdit ederek, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilere yönelik tecavüzleri konusunda da uyardı.

Tel Aviv’nin Dizengoff Caddesi’nde meydana gelen eylemi yapan Filistinli Neşet Mulhim dün Umm’ul-Fahm’da İsrail askerleri tarafından öldürüldü.

Geçen Cuma günü Tel Aviv’in en kalabalık caddelerinden Dizengoff’ta silahlı eylem yapan Neşet iki İsrailliyi öldürmüş ve 10’unu da yaralamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?