banner39

HAMAS'tan uzlaşı sinyali

İsmail Heniyye, yeni kararların Gazze ve Batı Şeria’nın toplumsal bütünleşmesini de sağlayacağını dile getirdi ancak kararlar hakkında bilgi vermedi.

Ortadoğu 03.01.2014, 18:18 03.01.2014, 18:39
HAMAS'tan uzlaşı sinyali

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze Başbakanı İsmail Heniyye, önümüzdeki günlerde Filistin’de uzlaşma sürecinin önünü açacak önemli kararlar açıklayacaklarını söyledi. Heniye, yeni kararların Gazze ve Batı Şeria’nın toplumsal bütünleşmesini de sağlayacağını dile getirdi ancak kararlar hakkında bilgi vermedi.

Polis akademisi mezuniyet töreninde dün bir konuşma yapan Heniyye, bütün Filistinlilerin söz konusu kararıların olumlu ektilerini hissedeceğini ifade etti.

Heniyye konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni bir seneye giriyoruz. Biz Hamas Hareketi ve Hükümet olarak Filistin davası adına önemli kararlar alıyoruz. Batı Şeria’daki kardeşlerimizin de aynı duygularla konuya yaklaşacaklarını arzuluyoruz. Gazze’de güvenlik ve direniş eskisinden daha güçlüdür. Artık güvenlik güçlerimiz Filistin halkını ve toprağını koruyabilecek güce ulaşmıştır" dedi.

Heniyye, İsrail’in savaş imalarının kendilerini korkutmadığına dikkat çekerek, yakın bir tarihte yeni bir savaş beklentisi içerisinde olmadıklarını belirtti. Bu tahminin işgalcilere olan güvenlerinden değil, Filistin direnişinin başarısından kaynaklandığını dile getiren Heniyye; “Filistin direnişi özellikle de Hamas, bölgede yeni bir dengenin oluşmasını sağlamıştır. İşgalcilerin Gazze’ye karşı yeni bir savaş kararı almaları kolay değildir” şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?