banner39

Hariri, Sisi ile görüştü

Mısır'a resmi bir ziyarette bulunan Lübnanlı siyasetçi Hariri, Sisi ile görüştü

Ortadoğu 19.02.2014, 16:51 19.02.2014, 16:51
Hariri, Sisi ile görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Lübnan Başbakanı ve Müstakbel Hareketi Başkanı Saad el-Hariri, Mısır'da Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi ve Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ile görüştü.

Mısır resmi ajansı MENA'nın haberine göre, resmi temaslarda bulunmak üzere dün akşam Kahire'ye gelen Hariri, Savunma Bakanı Sisi ile başkent Kahire'deki makamında biraraya geldi. İkilinin, bölgede yaşanan son gelişmeleri ele aldığı bildirildi.

Hariri, Mısır'daki temasları kapsamında ayrıca, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ile de görüştü.

Arabi, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Hariri ile Lübnan'da ve Arap dünyasında yaşanan gelişmeleri ele aldıklarını söyledi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bugün meydana gelen ve 5 kişinin ölümüne neden olan saldırı nedeniyle Hariri'ye başsağlığı dilediğini aktaran Arabi, Lübnan'da 10 ay süren hükümet krizinin son bulması ve yeni hükümetin kurulmasından duyduğu memnuniyeti ve "Yeni hükümetin kurulmasıyla ülkede istikrarın sağlanması konusundaki umudunun arttığını" dile getirdi.

Öte yandan Arabi, açıklamasında ayrıca, BM ve Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'nin 9 Mart'ta yapılacak Arap Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacağını da kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?