Heniye'den Mısır basınına yalanlama

Gazze'deki Filistin hükümeti Başbakanı İsmail Heniye,, Mısır basınında çıkan haberleri yalanlayarak "Filistin meselesinin teminatı olan Hamas'ın başka ülkelerin iç işlerine karışması söz konusu olamaz" dedi

Heniye'den Mısır basınına yalanlama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazzedeki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Sina Yarımadası'nda askeri faaliyetlerde bulunduğu yönündeki iddiaları yalanlayarak, "Silahımızı, düşmanımız olan İsrail dışında hiç kimseye doğrultmayacağız" dedi.

Refah kentinde verdiği Cuma hutbesinde, Mısır medyasında yer alan Hamas'ın Arap ülkelerinin özellikle Mısır'ın iç işlerine karıştığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Heniye, "Filistin meselesinin teminatı olan Hamas'ın başka ülkelerin iç işlerine karışması söz konusu olamaz. Silahımızı, düşmanımız olan İsrail dışında hiç kimseye doğrultmayacağız" ifadesini kullandı.

İsrail askerleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından Mescid-i Aksa'ya yapılan ihlallere ilişkin ise Heniye, Kudüslülerin şehrin "Yahudileştirilmesine" karşı yürüttükleri mücadelede her zaman yanlarında olacaklarını vurguladı.

Gazzelilerin yaşadığı ekonomik sıkıntılara da değinen Heniye, sorunun çözümü için hükümetin elinden geleni yapacağını kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 17:34
banner53
YORUM EKLE

banner39