Hizbullah'ın sporcu milisi Halep'te öldürüldü

Hizbullah'ın futbolcusu Suriye'nin Halep şehrinde muhaliflerle girdiği çatışmada öldürüldü

Hizbullah'ın sporcu milisi Halep'te öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Lübnan Futbol Ligin'de de futbolcu olan Hizbullah milisi, Suriye'nin Halep şehrinde muhaliflerle girdiği çatışmada öldürüldü.

Lübnan futbol kulubü el-Ahid'den yapılan açıklamada, kulüp oyuncularından Kasım Şamaha'nın (19) Suriye'nin Halep şehri civarında Hizbullah saflarında savaşırken muhaliflerle girdiği çatışmada öldüğü ifade edildi.

Şamaha'nın kulubün formasını giyerken çekildiği fotoğraf kulübün resmi sitesinde ve sosyal medyada da yer alırken, Şamaha'nın Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen el-Ahid Futbol Kulübü'nde 2009'dan beri oynadığı bilgisine yer verildi.

Öte yandan Halep kırsalında muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu ile Beşer Esed'e bağlı rejim güçleri ve ona destek veren Hizbullah arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Hizbullah, Suriye'deki iç savaşa rejim saflarında müdahil olmasından bugüne kayıplarının sayısına ilişkin bilgi paylaşmıyor.

Ancak Hizbullah'ın kurucu kadroları, üst düzey komutanlar ve sembolik isimlerinin Suriye'den gelen ölüm haberleri örgütün kayıplarına ilişkin tabloyu ortaya koyuyor.

Son olarak, Hizbullah'ın silahlı kanadının liderliğini yapan Mustafa Bedreddin başkent Şam'daki bir patlamada yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 19:36
banner53
YORUM EKLE

banner39