banner39

banner35

Hizbullah'tan Libya halkına tebrik

Hizbullah, Muammer Kaddafi rejimine son veren Libya halkını kazandıkları zaferden dolayı tebrik etti

Ortadoğu 23.08.2011, 17:12 23.08.2011, 17:12
Hizbullah'tan Libya halkına tebrik

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hizbullah, Muammer Kaddafi rejimine son veren Libya halkını kazandıkları zaferden dolayı tebrik etti.

El Menar televizyonu, Hizbullah'ın bir bildiri yayımlayarak Libya halkını kazandığı zaferden ve gerçekleştirdiği devrimden dolayı tebrik ettiğini bildirdi.

Hizbullah tarafından yapılan açıklamada Libya halkının zaferinin en kısa sürede tam ve nihai sonuca ulaşması, adil bir yönetim kurularak Libya'nın İslam ümmetinin kucağına geri dönmesi dileği dile getirildi.

Hizbullah'ın tebrik mesajında ayrıca Libya'nın yeni süreçte başta Filistin meselesi olmak üzere İslam dünyasının temel meselelerine yönelmesi dileği ifade edilerek İmam Musa Sadr ve arkadaşlarının tutuklu oldukları yerin belirlenmesini ve onların ailelerine iade edilmesi talebi ifade edildi.

Hizbullah bildirisinde "Sizin sevincinizle seviniyoruz; birlik ve beraberliğinizi korumanızı ve ülkenin geleceğini kendi ellerinizle kurmanızı temenni ediyoruz" denildi.

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri de Libya Geçici Ulusal Konseyi Başkanı Mustafa Abdulcelil'i tebrik etti. Libya devrimi sırasında şehit olanlar için Allah'tan rahmet dilediğini belirten Berri, Libya'ya yaptığı ziyaret sırasında kaybolan Lübnan dini mercilerinden İmam Musa Sadr konusunda Libya devrimcilerinden mevcut sır perdesini aralamalarını talep etti.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?