banner15

Hizbullah'tan Mavi Marmara raporuna tepki

Lübnan Hizbullah’ı Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara ile ilgili raporuna tepki göstererek uluslar arası kurumların yalnızca İsrail çıkarlarını gözettiğini açıkladı

Hizbullah'tan Mavi Marmara raporuna tepki

Lübnan Hizbullah’ı Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara ile ilgili raporuna tepki göstererek uluslar arası kurumların yalnızca İsrail çıkarlarını gözettiğini açıkladı.

Lübnan’da yayımlanan el-İntikad gazetesinin haberine göre Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara raporuna ve Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı Jeffrey Feltman’ın Suriye konusundaki açıklamalarına ilişkin bir bildiri yayımlayan Hizbullah, yayımlanan raporun hiçbir değerinin bulunmadığını açıkladı.

Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara raporunun çok da şaşırtıcı olmadığını belirten Hizbullah, “BM, Siyonistlerin hiçbir cinayetini kınamamıştır. Bu raporla Birleşmiş Milletler daha önce defalarca yaptığı gibi Siyonist rejimin tarafını tutmuş ve bölge halklarının haklarını görmezden gelmiştir” dedi.

Bölge halklarının kendi sorunlarını kendilerinin çözmesi gerektiğini belirten Hizbullah, uluslar arası kurumların İsrail çıkarlarını gözeten güvenilmez kurumlar olduğunu ifade etti.

Hizbullah bildirisinde ayrıca Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı Jeffrey Feltman’ın Suriye konusundaki açıklamalarını da eleştirerek “Amerika’nın tutumunun özgürlüklerle, reformlarla ve Suriye halkının çıkarlarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Onların Suriye konusundaki tutumunun hedefinde Filistin ve bölgedeki direniş hareketleri bulunmaktadır” dedi.

Kaynak: YDH

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2011, 17:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35