banner15

Humeyni'den ABD'ye küresel ekonomi eleştirisi

İran dini lideri Ayetullah Hameney, Amerika ve küresel ekonomi politikası, İran milletini Amerika ile uzlaşma veya baskılara maruz kalmayı kabul etme arasında bir seçim yapmaya zorlamaktan ibaret olduğunu vurguladı.

Humeyni'den ABD'ye küresel ekonomi eleştirisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran dini lideri Ayetullah Hamaney halka hitaben yaptığı konuşmada, Amerika'nın İran milletine yönelik düşmanlığı devam ettiğine işaretle, İran İslam cumhuriyetinin hiçbir zaman Amerika'nın karşısında ilkelerinden ve tutumundan geri adım atmayacağını belirtti.

Ayetullah Hameney, Amerika yönetiminin İslami nizamı bölgede ve Filistin'de, Gazze'de, Yemen'de ve Bahreyn'de mazlum milletlere destek vermekten vazgeçirmeye ve bu milletlere siyasi destek vermemeye zorlamaya çalıştığını ifade etti.

Ayetullah Hameney Amerika öncülüğündeki küresel ekonomi düzeninin, Filistin, Suriye ve Irak meselelerinde başarılı olamadığını, bu başarısızlığın da İran'dan kaynaklandığını vurguladı.

Bercam nükleer anlaşmasına da işaret eden Ayetullah Hameney, Amerika yönetiminin nükleer anlaşmada üstlendiği yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve yaptırımları sürdürdüğünü kaydetti.

Bölgede bazı ülkelerin siyonist rejim İsrail'le uzlaştığını kaydeden Ayetullah Hameney, bu zümrenin İran'daki bazı siyasilerin de siyonist rejimle uzlaşmasını istediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 11:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48