banner39

Humus'a yardımlar sürüyor

BM heyeti, kuşatma altındaki Humus kentine yardım ulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar binin üzerinde sivil tahliye edildi ve bunun devam etmesi için ateşkes uzatılmaya çalışılıyor

Ortadoğu 13.02.2014, 12:00 13.02.2014, 12:00
Humus'a yardımlar sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'nin kuşatma altındaki kentlerinden biri olan Humus'ta muhaliflerin kontrolündeki bölgelere yardım ulaştırma çalışmalarını sürdürüyor.

Humus'ta sivillerin kuşatmadan çıkarılması ve yardımların ulaştırılması anlaşmasının ardından BM'nin yardım taşıyan araçları eski Humus'a temel yaşam maddelerinden oluşan kısmi yardımları ulaştırırken, tahliye edilecek kadın, çocuk ve yaşlıların taşınma işleminin devam etmesi için de çalışmalar sürdürülüyor.

Humus'ta Cuma günü Suriye askerleri ve muhalif güçler arasında sağlanan geçici ateşkes sayesinde şu ana kadar binin üzerinde sivilin tahliye edildiği ve bunun devam etmesi için de ateşkesin uzatılması üzerinde çalışmaların sürdüğü kaydediliyor.

Geçtiğimiz hafta anlaşma çerçevesinde kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan 200 sivil muhaliflerin kontrolünde olan bölgelerden BM heyetinin bulunduğu bölgeye yürüyerek gelmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?