Humus'ta kuşatma altındakiler tahliye edildi/ FOTO

İslami Cephe, anlaşma çerçevesinde, biri İranlı kadın casus, Hizbullah milisleri ve üst düzey subaylardan oluşan 11 tutukluyu serbest bıraktı

Humus'ta kuşatma altındakiler tahliye edildi/ FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Humus kentinde rejimle muhalifler arasında yapılan anlaşma çerçevesinde kuşatma altındaki 968 kişinin tahliyesinin gerçekleştiği, muhaliflerin de buna karşılık 11 tutukluyu serbest bıraktığı bildirildi.

Esed rejimine karşı savaşan silahlı muhalif gruplardan Tevhid Tugayı'nın basın sorumlusu Salih Anadani, "İslami Cephe, bir İranlı kadın casus, Hizbullah milisleri  ve Suriye ordusuna bağlı üst düzey subaylardan oluşan 11 tutukluyu serbest bıraktı" dedi. Tutukluların Halep'in Ramuse bölgesinde BM yetkililerine teslim edildiğini kaydeden Anadani, takasın muhaliflerin istediği şekilde sonuçlandığını kaydetti.

Suriye resmi ajansı SANA'da yer alan habere göre ise muhaliflerle yapılan anlaşma çerçevesinde şu ana kadar Humus'ta kuşatma altında kalan kişilerden aralarında 15 yaralının da bulunduğu 968 kişinin tahliyesi gerçekleşti. 

Tahliye işleminin devam etmesiyle birlikte anlaşma kapsamında Nübbul ve Zehra bölgelerinde kuşatma altında kalan rejim askerlerine gıda yardımı için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, muhaliflerin Lazkiye ve Halep bölgesinde serbest bıraktığı tutukluların sayısının da 30'a ulaştığı açıklandı.


İslami Cephe'nin serbest bıraktığı Hizbullah'a bağlı tutuklular

Serbest bırakılan ve casus olduğu ileri sürülen İranlı kadın


İranlı kadının serbest bırakılma anı


Serbest bırakılan Suriyeli subaylar

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35