banner39

banner35

Husiler, Islah Partisi yöneticilerini kaçırdı

Islah Partisi, Husi Ensarullah hareketini, 15 mensubunu kaçırmakla suçladı. Ancak bazı kaynaklar bu sayının yüzün üzerinde olduğunu bildiriyor

Ortadoğu 06.04.2015, 09:18 06.04.2015, 10:07
Husiler, Islah Partisi yöneticilerini kaçırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Husiler'in Yemen İhvan'ı olarak da bilinen Islah Partisi'nin bazı yöneticilerinin Husiler tarafından kaçırıldığı bildirildi. AA, Islah partisi yetkililerine dayandırarak duyurduğu haberinde kaçırılan parti üyesi sayısının 15 olduğunu belirtti. Ancak, Associated Press'te yer alan habere göre, kaçırılan Islah Partisi üyesinin sayısı en az 122.

Partinin internet sayfasında yer alan açıklamada, Husi militanların, başkent Sana'nın Sittin Bulvarı'nda bulunan parti genel merkezi başta olmak üzere, Şuub, Eski Sana ve El-Cerraf bölgelerindeki parti bürolarını basarak, buradan parti mensuplarını kaçırdığı iddia edildi.

Parti kaynakları akşam saatlerinde de Islah Partisi Yüksek Kurulu Üyesi Hammud ez-Zarihi, Basın Dairesi Başkanı Fethi el-Azb ve eski milletvekili Ahmed Şeref ed-Din'in, Husi militanlarca kaçırıldığını öne sürmüştü. Kaynaklar ayrıca birçok parti mensubunun Husiler tarafından alıkonulduğunu belirtmiş, bu nedenle kaçırılan parti üyeleriyle ilgili bilgileri içeren bir açıklama yapacaklarını kaydetmişti.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?