banner39

Husilerin Suudi Arabistan'a füze saldırıları devam ediyor

Husilerin sözcüsü Lokman, "Füze saldırıları düşmanın deniz, hava ve kara gücü üzerindeki en etkili hedeflere yönelmiştir. Suudi Arabistan'a yönelik bu saldırılar devam etmektedir." dedi.

Ortadoğu 06.04.2018, 10:32 06.04.2018, 10:37
Husilerin Suudi Arabistan'a füze saldırıları devam ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Husilerin sözcüsü Şeref Lokman, Suudi Arabistan'a yönelik füze saldırılarının sürdüğünü belirtti.

Lokman, Husilere ait Yemen haber ajansı SABA'da yer alan açıklamasında, "Füze saldırıları düşmanın deniz, hava ve kara gücü üzerindeki en etkili hedeflere yönelmiştir. Suudi Arabistan'a yönelik bu saldırılar devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Şeref Lokman, saldırıların karşı tarafı hazırlıksız yakalayacak şekilde ve bir plan çerçevesinde gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Suudi Arabistan yönetiminden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son dönemde Suudi Arabistan'a füze saldırılarını yoğunlaştıran Husiler, aralarında başkent Riyad'ın da bulunduğu pek çok kente 10 füze attıklarını duyurmuştu.

Suudi Arabistan yönetimi, geçen çarşamba günü Yemen'deki Husiler tarafından Suudi Arabistan'ın sınır kenti Cazan'a atılan balistik füzenin hava savunma sistemlerince imha edildiğini açıklamıştı. Suudi Arabistan 26 Mart'ta da Riyad'a fırlatılan balistik füzelerin havada imha edildiğini ancak bazı parçalarının Mısır uyruklu kişilerin oturduğu bir eve düşmesi sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiğini, iki kişinin yaralandığını bildirmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?