banner39

Hz. Hüseyin'e karşı, Hz. İsa... Ortadoğu'da bu kez mitler yarışıyor

Kasım Süleymani'nin ölümü sonrasında İran dini lideri Ali Hamaney, Twitter hesabından Hz. Hüseyin'in cennette Süleymani'yi sarılarak karşıladığı bir tasviri paylaştı. Buna karşılık sosyal medyada Beyaz Saray Oval Ofis'te Hz. İsa'nın Trump'a sarıldığı bir tasvir dolaşıma girdi.

Ortadoğu 05.01.2020, 16:15 06.01.2020, 10:42
Hz. Hüseyin'e karşı, Hz. İsa... Ortadoğu'da bu kez mitler yarışıyor

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis ile brilikte Bağdat'ta bulunduğu sırada ABD bombardımanı sonucu hayatını kaybetti.

HAMANEY'DEN HZ HÜSEYİN'Lİ PAYLAŞIM

İran dini lideri Ali Hamaney, dün (4 Ocak) sosyal medya hesaplarında Kasım Süleymani ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımdayer alan resimde Hz. Muhammed'in Kerbela'da şehit edilen torunu, Hz. Ali'nin oğlu Hz. Hüseyin'in Kasım Süleymani'yi cennette sarılarak karşıladığı tasvir ediliyordu.


Tasviri, Şii kültüründe sıklıkla rastlanan ve yas tutuma süreçlerinde görülen acının resmedilmesi geleneğiyle bağdaştıranlar olduğu kadar; eleştirenler de oldu.

Yine sosyal medyada bir tasvir daha sıklıkla paylaşılıyor. Özellikle Kasım Süleymani'nin şehit olduğunu savunan Şii hesaplarda paylaşılan tasvirde, Süleymani'nin cennette Hz. Muhammed'in torunları, Hz. Ali'nin oğulları Hasan ve Hüseyin tarafından karşılandığı ve bu isimlerden birine sarıldığı gösteriliyor.


HZ İSA TRUMP'A SAIRLIYOR

Bunun yanı sıra son iki gündür sosyal medyada dolaşıma sokulan bir resimde de Hz. İsa'nın Beyaz Saray'daki Başkanlık ofisi olan Oval Ofis'te Trump'a sarıldığı bir tasvir dolaşıma sokuldu.

Süleymani'ye Hz Hüseyin'in sarıldığı tasvir bizzat Ali Hamaney tarafından paylaşılsa da ABD Başkanı Trump henüz dolaşıma soluşan Hz. İsa'lı tasviri paylaşmadı.

Kaynak: TimeTürk

banner53
Yorumlar (2)
Abdulvahit 1 yıl önce
Hz. Hüseyin EDENDİMİZ Süleymaniyi görse tekme tokat kovar. Hz. İsa da trumpu kovar.
öztürk 1 yıl önce
bu kafalarla çoook fırıldaklık döner. çahil toplumlar soyulur.
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?