banner15

İbadi'den Türkiye'ye savaş tehdidi

Irak başbakanı İbadi, "Türkiye ile savaş istemiyoruz ama bir çatışma olursa Türkiye ciddi bir bedel ödeyeceğini bilmelidir" dedi

İbadi'den Türkiye'ye savaş tehdidi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak başbakanı İbadigazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye ile savaş istemiyoruz ama bir çatışma olursa Türkiye ciddi bir bedel ödeyeceğini bilmelidir" dedi.

Türkiye'nin Irak sınırındaki Silopi'ye askeri sevkiyat yapmasının ardından Irak Başbakanı Haydar el İbadi ülkesini işgal etmesi halinde Türkiye'nin parçalanacağını öne sürdü.

AFP'nin haberine göre, İbadi, televizyondan canlı yayınlanan basın toplantısında, "Irak'ın işgali, Türkiye'nin parçalanmasına neden olur... Türkiye ile savaşmak, karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Ancak karşı karşı gelmemiz halinde, buna da hazırız. O zaman (Türkiye'yi) düşman olarak nitelendirir, ona göre muamele ederiz" diye konuştu.

İbadi açıklamalarından kısa bir süre önce Türkiye, Şırnak'ın Silopi ilçesine Ankara'dan tank ve tank kurtarıcılar ile Çankırı'nda tekerlekli araçlar ve iş makineleri göndermişti. Bugün öğlen saatlerinde 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait unsurların Ankara ve Çankırı'dan karayolu ile Şırnak Silopi'ye hareket etmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet selim polat
mehmet selim polat - 2 yıl Önce

Irak halkı manyaktır,ABD,ye ses etmeyen.Bölünen bu küçük devlet.Bize meydanmı okuyor.Savaş olursa Irak Haritadan silinir.

banner39

banner36

banner37

banner35