banner15

İhsanoğlu: Suriyelilere kapı açılmamalıydı!

Çatı aday Ekmelettin İhsanoğlu, "Suriyeli mülteciler hatta mülteci statüsünde olmayan bir milyondan fazla insan buraya girdi. Türkiye'nin buna kapı açmaması lazımdı" dedi.

İhsanoğlu: Suriyelilere kapı açılmamalıydı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi için gösterdiği çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy'deki Salı Pazarı'nı gezdi. Burada bir kadın da İhsanoğlu'na yaşadığı bir sıkıntıyı dile getirdi.

Fikirtepe'de oturduğunu söyleyen ve Suriyeli mültecilerden duyduğu rahatsızlığı İhsanoğlu'na ileten kadın, bu duruma nasıl bir çözüm bulacaklarını söyledi.

İhsanoğlu, "Elbette birinci derecede çözüm gerekiyor. Fakat büyük manzarayı da düzeltmek lazım, çünkü vücudun tamamı hasta. Şimdi Suriyeli vatandaşlar, Suriyeli mülteciler hatta mülteci statüsünde olmayan bir milyondan fazla insan buraya girdi. Haklısınız, ben size hak veriyorum. Türkiye'nin bunu halletmesi lazımdı. Türkiye'nin buna kapı açmaması lazımdı. Ama kapıyı açanlar, herkes gelsin diyenler nerede. Biz bunlara isyan ettiğimiz için yola çıktık kızım. Biz diyoruz ki bu politikalar yanlıştır. Bunları düzeltmek lazım. Seçilecek cumhurbaşkanı bu yanlış politikaları devam ettiren bir pozisyonda olmamalı. Bunları reddeden bir yapıda olmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstanbul'da ikinci durağı Marmaray oldu. İhsanoğlu Üsküdar'dan Marmaray'a binerek Yenikapı'ya geçti. Ekmeleddin İhsanoğlu Yenikapı istasyonunun çıkışında gazeteciler toplu taşımalarda kullanılan İstanbul Kart'ını gösterdi. Gazetecilerin sorularını cevapsız bırakan İhsanoğlu daha sonra aracına binerek Yenikapı Marmaray istasyonundan ayrıldı. İhsanoğlu'nun aracının camını açarak zafer işareti yaptığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
EUS
EUS - 6 yıl Önce

HOROZCU COCUGU

hayrettin bulan
hayrettin bulan - 6 yıl Önce

haberin manşeti ile haberin içeriği uyuşmuyor gibi..haberi okuduğum da ,suriyeliler alınmamalıydı değil de,suriyelilerin sığınmasına göç etmesine ülkelerini terk etmesine neden olmayacak politikalar yapılmalıydı anlamı daha çok çıkıyor..en azından ben öyle anladım..diğer türlü zaten normal bir insanın bunca katliam savaş neticesinde,mecburen ülkesini terk etmek zorunda kalanlara karşı,suriyeliler alınmamalıydı anlamına gelebilecek cümle kullanma ihtimali olamaz..

banner39

banner50

banner47

banner48