İhvan gösterileri devam ediyor

Mısır'ın farklı kentlerinde düzenlenen gösteri ve yürüyüşler sürüyor

İhvan gösterileri devam ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'ın farklı kentlerinde düzenlenen gösteri ve yürüyüşlerde, ordu tarafından görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve darbe karşıtı gösterilerde gözaltına alınan kişilerin serbest bırakılması talep edildi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), sivil toplum kuruluşları ve siyasi gruplar, başkent Kahire'nin Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında barışçıl protesto gösterileri düzenledi.

Darbe karşıtlarının haksız yere gözaltına alındığını iddia eden göstericiler, Cumhurbaşkanı Mursi, tutukluların resimleri ile "Rabia" işareti ve askeri darbenin meşru olmadığını belirten pankart ve dövizler taşıdı.

Başkentteki Enes bin Malik Camisi'nden yürüyüş başlatan darbe karşıtları, "Yenilmeyeceğiz" ve "Pes etmeyeceğiz" yazılı dövizler taşıdı, darbe karşıtı sloganlar attı.

Giza'da da Nur İslam Camisi'nin önünde bir araya gelen göstericiler, kentin ana caddelerinde yürüyüş yaptı.

Helvan'daki gösteride ise "Rabia" işareti basılı pankart ve afişlerin yoğunluğu dikkati çekti.

Süveyş'te de İhvan'ın düzenlediği gösterilerde tutuklananların resimleri ve "Rabia" işaretlerinin olduğu pankartlar taşındı. Halid Bin Velid Camisi'nden başlayan yürüyüşte göstericiler, tutukluların derhal serbest bırakılmasını talep etti.

Kuzey Sina, Minya ve İskenderiye illerinde de protesto eylemleri düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 10:02
banner53
YORUM EKLE

banner39