banner39

İhvan lideri Bedii hastaneye kaldırıldı

Kahire'deki Akrep Hapishanesi'nde tutulan Bedii dün karın bölgesindeki bir rahatsızlık nedeniyle cerrahi müdahale için El-Kasru'l Ayn Hastanesi acil servisine kaldırıldı

Ortadoğu 12.01.2016, 16:00 12.01.2016, 16:00
İhvan lideri Bedii hastaneye kaldırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin (72) hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Bedii'nin avukatı Seyyid Nasr, Kahire'deki Akrep Hapishanesi'nde tutulan müvekkilinin dün karın bölgesindeki bir rahatsızlık nedeniyle cerrahi müdahale için El-Kasru'l Ayn Hastanesi acil servisine kaldırıldığını söyledi.

Nasr, Bedii'nin bir süre hastanede gözetim altında tutulmasını, ardından da Akrep Hapishanesi revirine nakledilmesinin beklendiğini kaydetti.

Bedii'nin farklı suçlamalarla açılmış davalardan hakkında verilmiş idam ve müebbet hapis cezaları bulunuyor.

Bedii, 8 Temmuz 2013'te Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde sabah namazı kılan göstericilere askerlerin ateş açması sonucu 84 kişinin hayatını kaybettiği olaylarda halkı "şiddete teşvik etmek"le suçlanmıştı. Başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı yakınlarındaki bir dairede 20 Ağustos 2013'te göz altına alınan Bedii, tutuklanarak Akrep Hapishanesi'ne nakledilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?