İhvan lideri Bedii tecrit hücresinde

Bedii ile görüşen ailesi, sağlık durumunun iyi olduğunu fakat tek kişilik hücrede kaldığını ve açık havaya çıkarılmadığını açıkladı

İhvan lideri Bedii tecrit hücresinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin (70), Tura hapishanesinde tecrit hücresinde tutulduğu bildirildi.

Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP) internet sitesinde yer alan habere göre, sağlık durumunun kötüleştiğine ilişkin basında yer alan haberler üzerine Bedii'nin ailesi, hapishane yetkililerine başvurarak bu sabah görüş için izin aldı.

Ziyaret hakkında bilgi veren Bedii'nin damadı Ahmed, "Sağlık durumu iyi. Ancak tek kişilik hücrede kalmaktan, açık havaya çıkarılmamaktan ve İhvan mensuplarından kimseyle görüşmesine izin verilmemesinden şikayetçi. Bu şartlar onu oldukça kötü etkiliyor" dedi.

Ahmed, ziyaret sırasında eşi ve kızından başka kimsenin içeri alınmadığını ifade ederek, "Polislerin göz altına alırken attığı yumruk sebebiyle takma dişleri ve gözlüğü kırılmıştı. Gözlüğünün ve dişlerinin onarımı ancak birkaç gün sonra yapılmış" diye konuştu.

Mısır İçişleri Bakanlığı, dün bir açıklama yaparak, şiddet olaylarına teşvik ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Bedii'nin, Tura cezaevinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği yönünde yerel ve uluslararası basında çıkan haberleri yalanlamış, sağlık durumunun iyi olduğunu bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39