banner39

İhvan liderlerinden Cuma Emin Alla vefat etti

İhvan Liderlerinden Mektubul-İrşad üyesi ve İhvan Rehberi'nin yardımcısı Cuma Emin Alla vefat etti

Ortadoğu 24.01.2015, 12:40 24.01.2015, 14:02
İhvan liderlerinden Cuma Emin Alla vefat etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İhvan Liderlerinden Mektubul-İrşad üyesi Cuma Emin Alla, Londra'da etti. 81 yaşındaki Emin Alla'nın, Londra'da kaldığı evde geçirdiği bir kriz sonucu hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Sisi'nin darbesinden çok kısa bir süre önce İngiltere'ye giden Cuma Emin Alla, daha sonra ülkesine dönmemişti. Emin Alla, darbe sonrası İhvan genel rehber yardımcısı görevine getirilmiş, bu görevini Londra'dan yapmaya başlamıştı.

İhvan'ın önemli düşünürlerinden biri olarak tanınan Emin Alla'nın usulü fıkıh, fıkıh ve usulü din üzerine kitapları bulunuyordu. 17 yaşında İhvan saflarına katılan ve o günden bu yana defalarca hapse atılan Emin Alla'nın İhvan hareketi üzerine de iki kitabı vardı; 'Tarihü Cemaat-i İhvan-i Müslimin' (Müslüman Kardeşler Cemaatının Tarihi) ve 'İmam Benna'nın değişiklik yöntemi'. Emin Alla bu kitaplarından dolayı İhvan tarihçisi olarak da anılıyordu.

Yorumlar (1)
abdullah 8 yıl önce
Allah makamı a'li etsin. iyiler de ölür kötüler de ölür. ne ölüm şekli aynı ne de varacakları yer; ilkinlerin cennet, ikincilerin ise cehennem.
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?