banner15

İhvan: Mısır da Türkiye gibi davranmalı

Mısır Müslüman Kardeşleri, Türkiye'nin İsrail'e takındığı tavrı Mısır'ın sergilemesini istedi

İhvan: Mısır da Türkiye gibi davranmalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Müslüman Kardeşler Cemaati, Türk hükümetinin İsrail büyükelçisini ülkeden kovma ve diplomatik temsil düzeyini düşürme kararını memnuniyetle karşıladığını ifade ederek hükümetin bu tavrının onu seçen halkın iradesini yansıttığını belirtti.

Müslüman Kardeşler Cemaati, konuyla ilgili yayımladığı bildiride, Mavi Marmara gemisine Gazze Şeridi'ne insani yardım götürürken saldıran, dokuz aktivisti katleden ve işlediği cinayet dolayısıyla Türkiye'den özür dilemeyi reddeden İsrail'e karşı kararlı bir tavır sergilediğini ifade etti.

İsrail büyükelçisinin ülkeden kovulmasını, diplomatik temsil düzeyinin 2. katiplik seviyesine düşürülmesini, askeri anlaşmaların dondurulmasını ve Gazze'ye uygulanan ablukanın Uluslararası Adalet Divanı'na taşınmasını kararlı bir tavır olarak nitelendiren Müslüman Kardeşler Cemaati, Türk hükümetinin bu tavrının halkına, onuruna ve çıkarlarına saygı duyan bir devletin tavrını ifade ettiğini söyledi.

Müslüman Kardeşler Cemaati, Türk hükümetinin halkın özgür iradesiyle seçilen bir hükümet olduğunu ve söz konusu tavrının halkın iradesini yansıttığını belirtti.

Yayınladığı bildiride Türkiye'nin tavrından duyduğu memnuniyeti dile getiren Müslüman Kardeşler Cemaati, Siyonist işgal güçlerince askerleri şehit edilen Mısır'ın da aynı kararlı tavrı ortaya koymasını beklediklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 13:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35