banner39

İhvan mürşidi Bedii'nin temyiz duruşması ertelendi

"Bahru'l Azam olayları" olarak bilinen ve İhvan Mürşidi Bedii ile yöneticilerinin yargılandığı davanın temyiz duruşması ertelendi

Ortadoğu 11.10.2015, 16:25 11.10.2015, 17:47
İhvan mürşidi Bedii'nin temyiz duruşması ertelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin de aralarında bulunduğu İhvan mensuplarının yargılandığı ve kamuoyunda "Bahru'l Azam olayları" olarak bilinen davanın temyiz duruşmasının ertelendiği bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin yanısıra Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci, HAP Başkan Yardımcısı İsam el-Aryan, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak liderlerinden Safvet Hicazi, eski Tedarik Bakanı Basim Udeh ve 3 kişi hakkında verilen müebbet hapis cezasının temyiz duruşması 8 Kasım'a ertelendi. 

Giza Ceza Mahkemesi 2014 aralık ayında Bedii ve 14 İhvan liderinin, "Bahru'l Azam olayları" olarak bilinen davada temyiz yolu açık olmak kaydıyla müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetmişti.

Mısır Başsavcılığı, sanıkları "16 Temmuz 2013'te Giza'daki El-Bahru'l Azam Caddesi'nde meydana gelen  olaylarda göstericileri şiddete teşvik etmek" suçlamasıyla mahkemeye sevk etmişti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?