İhvan üyelerine gözaltı sürüyor

Cuma günü 6 ilde düzenlenen baskınlarda 29 İhvan üyesi gözaltına alındı

İhvan üyelerine gözaltı sürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır güvenlik güçleri, dün 6 ilde düzenlenen operasyonlarda Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi 29 kişiyi gözaltına aldı.

İhvan kaynaklarından alınan bilgiye göre başkent Kahire'nin kuzeyindeki Kalyubiye ilinde 4, Asvan'da 3, Asyut'ta 8, Feyyum'da 6, Süveyş'te de 1 İhvan mensubu gözaltına alındı.

Öte yandan Asvan ili Emniyet Müdürü Hasan es-Suhaci, 14 Ağustos'ta ilde güvenlik görevlilerinin öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturma çerçevesinde 5 kişinin gözaltına alındığını ve yapılan incelemede bunlardan 4'ünün İhvan üyesi olduğunun anlaşıldığını kaydetti.

Beni Suveyf ilindeki baskınlarda da, biri gözaltındaki Müslüman Kardeşler Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin şoförü olmak üzere 2 İhvan üyesi ile Hürriyet ve Adalet Partisi'nden (HAP) bir yetkili gözaltına alındı.

Mısır güvenlik güçlerinin, ülke genelinde İhvan ve HAP liderleri ile kadrolarına yönelik gözaltı kampanyası devam ediyor. Güvenlik güçleri isimleri arananlar listesinde bulunan kişilere yönelik operasyon yürütüldüğünü öne sürerken, İhvan yetkilileri, resmi makamların tutumunun, kendilerini darbe karşıtı barışçıl gösterilerden vazgeçiremeyeceğini belirtiyor.

BUGÜN DE 4 İLDE GÖZALTI OPERASYONLARI YAPILDI

Mısır güvenlik güçleri, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) ve Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) üyelerine yönelik gözaltı operasyonları çerçevesinde bu sabah da 4 ilde çeşitli ev ve iş yerlerine baskınlar düzenledi.

Alınan bilgiye göre, Mısır'ın kuzey kesimindeki Kina ilinde HAP milletvekillerinden Ahmed Seyyid, bugün erken saatlerde yapılan baskınla gözaltına alındı. Operasyonlar kapsamında El-Feyyum ilinde HAP yöneticilerinden Mustafa Tevfik ve Hamdi Avadallah'ın evlerine baskın düzenlendi. Tevfik evde bulunamazken, baskın sırasında Avadallah gözaltına alındı.

Beni Suveyf'te HAP liderlerinden ve eski Halk Meclisli üyesi Seyyid Heykel gözaltına alınırken, Süveyş'te 9 İhvan üyesinin evine baskınlar düzenlendiği ancak sözkonusu kişilerin evlerinde bulunamadığı belirtildi.

Mısır güvenlik güçleri, dün 6 ilde düzenlenen operasyonlarda İhvan ve HAP üyesi 29 kişiyi gözaltına almıştı.

Mısır güvenlik güçlerinin, ülke genelinde İhvan ve HAP liderleri ile kadrolarına yönelik gözaltı kampanyası devam ediyor. Güvenlik güçleri isimleri arananlar listesinde bulunan kişilere yönelik operasyon yürütüldüğünü öne sürerken, İhvan yetkilileri, resmi makamların bu tutumunun, kendilerini darbe karşıtı barışçıl gösterilerden vazgeçiremeyeceğini belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 13:00
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOBERMAN
DOBERMAN - 8 yıl Önce

Arap birli kabul etmedi olayı ben hiç kabul etmem boşuna uğraşmayın allayan bir politikacı gerçekçi değildir, kurnazın mumu fazla yanmaz. ben türküm bana ne araplardan, Osmanlı kaç tane şehit verdi 'kutsal topraklarda 'kutsal ' KARDEŞ .....

GERÇEKLER ACIDIR
GERÇEKLER ACIDIR - 8 yıl Önce

BU YAPILAN ZULÜMLER ÖNYARGILI VE VİCDANI OLMAYANLARI İLGİLENDİRMEZ!Haklısın faydasız ...

ahmet rauf
ahmet rauf - 8 yıl Önce

Kutsal topraklarda askerlerimizi şehit edenler de aynen senin gibi düşünüyordu. Sadece versiyon farkınız var. Onlar da "ben arabım, bana ne Türk'ten, Müslümandan" diyordu.

banner39