banner15

İhvan'dan Arap liderlere: Türkiye'yi örnek alın

Türkiye’nin örnek alınması gerektiğini söyleyen Ürdün İhvanı İsrail büyükelçisinin kovulmasını istiyor

İhvan'dan Arap liderlere: Türkiye'yi örnek alın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ürdün'de faaliyet gösteren Müslüman Kardeşler Cemaati Ürdün ve Mısır hükümetlerinden Türkiye'nin onurlu tavrını izleyerek İsrail büyükelçisini kovmalarını istedi.

Türkiye'nin İsrail büyükelçisini kovmasını ve askeri ihaleleri dondurmasını takdirle karşıladıklarını söyleyen cemaatin Genel Murakıbı Hemmam Said "bu karar ulusal çıkarları önceleyen, düşmanla ilişkileri normalleştirmeye karşı olan halkların yüreğine su serpen onurlu bir karardır" dedi.

Said devamla, Türkiye'nin ortaya koyduğu onurlu tavrın Arapların korkak ve ürkek tutumunu gözler önüne serdiğini söyledi.

Yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Ürdün'ü Filistinlilere alternatif vatan gösterme çabalarına, Kudüs'e karşı düşmanlığı sürdürmesine, mültecilerin hakkını inkâr etmesine, sınır bölgelerinde yangın çıkarmasına, suları kirletmesine de dikkat çeken Hemmam Said "bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye'den önce Ürdün'ün bu tavrı hatta daha ileri bir tavrı göstermesi gerekirdi. Çünkü Ürdün sürekli işgal rejiminin tehditlerine ve kötü muamelesine maruz kalıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 15:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35