banner15

İhvan'dan İran'a çağrı: Esad'a desteğini kes!

Mısır Müslüman Kardeşler hareketi, Suriye'de yaşanan kanlı olaylar ile ilgili İran'ı eleştirirken; Arap devletlerinin tutumunu övdü

İhvan'dan İran'a çağrı: Esad'a desteğini kes!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müslüman Kardeşler hareketi Suriye ile ilgili İran rejimine bir mesaj göndererek, Tahran rejiminin Esad’a desteğini kesmesi çağrısında bulundu.

Mısır Müslüman Kardeşler hareketinin resmî web sitesinden yapılan açıklamaya göre, İran yönetiminin Suriye’de iktidarı elinde bulunduran Baas rejimine yönelik desteği eleştirildi.

Açıklamada, Suriye’de yaklaşık beş aydır meydana gelen olaylarda en az 2 bin kişinin öldüğü, 3 bin kişinin de kaybolduğu ifade edilirken; Suriye’ye komşu ülkelerin Esad yönetimine olan desteği eleştirildi.

ARAP DEVLETLERİNE ÖVGÜ

Müslüman Kardeşlerin Arap Devletleri’nin Esad’a yönelik tutumları da övgüyle karşılanırken; Mısır yönetimine de çağrı yaparak Suriye’deki ‘diktatörlük yönetimine’ ve ‘tiran’ Esad yönetimine karşı tepki göstermesi ve kalıcı adım atması gerektiğini ifade etti.

Son olarak İhvan açıklamasında, İsrail işgal güçleri ile Baas rejimini kıyaslayarak bu iki güç arasında sivillere yönelik uygulanan baskı ve şiddet bakımından hiçbir fark olmadığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 18:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35