banner15

İlginç iddia: Hizbullah üç Batılı istihbaratçıyı kaçırdı

Suriye iç savaşında Esad ordusuyla birlikte savaşan Hizbullah'ın, üst düzey komutanı Şeyh Bedreddin'in ölümünden sorumlu tuttuğu bir Fransız ile iki ABD'li istihbaratçıyı Halep'te kaçırdığı iddia ediliyor

İlginç iddia: Hizbullah üç Batılı istihbaratçıyı kaçırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hizbullah'ın, üst düzey askeri yetkilisi Şeyh Bedreddin'in öldürülmesinden sorumlu tuttuğu üç Batılı istihbaratçıyı kaçırdığı öne sürülüyor. İddia Hizbullah'a yakın bir gazeteciye ait; Macide (Majeda) el Hac. İnternet haber sitesi el Sabat'ın haberine göre, kaçırılan üç istihbaratçıdan biri Fransız, diğer ikisi ise ABD'li.

Habere göre, geçtiğimiz gün el-Nusra Cephesi tarafından kontrol edilen bölgelerden birinde, ABD'li ve Fransız üç istihbaratçının yakalandığını ve bu kişilerin Şeyh Bedreddin'in ölümünden sorumlu olduğu ileri sürüldü.

Hizbullah yetkilileri, istihbaratçıların 'Fetih Ordusu'na destek veren bir gruba bağlı çalıştığını ve ortak operasyonlara komuta eden grubunun içerisinden olduğunu da iddia etti. Bu iddia henüz Batılı kaynaklarca doğrulanmadı.

Macide el Hac, ayrıca Şeyh Bedrettin'in öldürülmesi için İsrail, ABD ve Suudi Arabistanlı yetkililerin destek verdiğini de iddia etti

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 12:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48